Złote Tygrysy rozdane

11.06.2007. Źródło: Toraona WEB
Toranoana, jeden z większych sklepów w Japonii trudniący się sprzedażą wszystkiego co kawaii, desu i sugoi, ogłosił pierwszych zwycięzców pierwszej edycji Złotych Tygrysów, nagród przyznawanych przez szacowną kapitułę złożoną zarówno z pracowników tego gargantuicznych rozmiarów mangowego molocha, jak i z wydawców.

Najważniejsze laury zebrała Yotsuba ("Instant win for anonymous horde!"- wybaczcie żart, który pojmą nieliczni), zarówno Golden Tiger (nagroda, przyznawana po wyciągnięciu średniej ocen i wyników sprzedaży), jak i Eye of the Tiger (plebiscyt, w którym głosują sami mangowi twórcy, edytorzy i co ważniejsi ludzie z branży) przypadła temu tytułowi.

W kategorii Lord of the Tiger (najlepsza sprzedaż) trofeum zgarnął Genshiken (w wersji anime znany również u nas), zaś Spirit of the Tiger (głosowanie wśród pracowników Toranoana) zgarnięte zostało przez Mirai Nikki, całkiem nową pozycję na rynku.

Dla tych, którzy znają język księżycowy, strona oficjalna ze wszystkimi zwycięzcami oraz rankingiem tytułów: tutaj, natomiast dla wszystkich normalnych ludzi, którzy krzaczków i zawijasów z imperium wschodzacego słońca nie pojmują, skrócona wersja z Comipressu
Yoghurt