Nowości od Kultury Gniewu

22.11.2008.
Kultura Gniewu pisze o swoich grudniowych nowościach. Już ósmego grudnia będziecie mogli kupić w Komikslandii:

TRZY PARADOKSY
Paula Hornschemeiera
Y 1


Paul, twórca komiksów, przyjeżdża do swojej rodzinnej miejscowości, małego miasteczka w stanie Ohio, by odwiedzić starzejących się rodziców. W trakcie długiego spaceru z ojcem odwiedza miejsca, które odegrały ważna rolę w jego dzieciństwie. Przypominają mu one wydarzenia z przeszłości – niby zepchnięte gdzieś w podświadomość a jednak wciąż nie dające spokoju. Trzy paradoksy to najnowszy album jednego z najciekawszych młodych twórców amerykańskiego komiksu – Paula Hornschemeiera. W tej nietypowej autobiograficznej opowieści Hornschemeier zastanawia się nad kwestiami z pozoru banalnymi – jak drobne wydarzenia sprzed wielu lat wpływają na naszą teraźniejszość? Czy możemy się zmienić i czy w ogóle w naturze zachodzą jakiekolwiek zmiany? Co w życiu jest ważne?
Jednak sposób, w jaki postawione są te pytania – za pomocą pięciu z pozoru nie powiązanych ze sobą historii narysowanych w zupełnie innych stylach – sprawia, że każdy musi na nowo się nad nimi zastanowić. A wtedy może okazać się, że stare odpowiedzi przestały być aktualne.


[opis i okładka ze strony www.kultura.com.pl]

WARTOŚCI RODZINNE 1: Nie wszyscy są zadowoleni
Michała Śledzia Śledzińskiego
Y 1


"Wartości rodzinne" to w zamierzeniu seria komediowa o polskim domu, w którym mieszka Jezus (jak i cała rodzinka Króli: Edgar Król, Elżbieta Król oraz dzieciaki, Tobiasz i Tara. Jest też pies.). Nie będę ukrywał swoich inspiracji w temacie, jakimi są seriale The Simpsons czy Family Guy, jednak ta historia jest nasza, rdzenna, zakorzeniona w kraju nad Wisłą. [...] będzie to albumik skromniutki, wręcz zeszycik, broszurka... [...] 32 strony plus okładka, kolor. Z tego, co zauważyłem na podesłanych przez kulturę gniewu PDFach, stanęło na cenie 14, 90 PLN od sztuki [...].

[zlepiony z dwóch wpisów opis i okładka z bloga autora]
leMur