Program MFK 2008

10.09.2008. Źródło: Gruba przekupka spod Manufaktury

Znana jest już wstępna wersja programu tegorocznego MFK.



PIĄTEK 3.10.2008
10.00 – 11.00Finał konkursu komiksowego dla szkół podstawowych i gimnazjalnych304
12.00 – 12.00Warsztaty plastyczne dla dzieci 304
10.00 – 11.00Projekcja filmów animowanych dla dzieciduże kino
12.00Wernisaż wystawy konkursowejgaleria stara

SOBOTA 4.10.2008
GODZINASPOTKANIE SALA
9.00Otwarcie giełdy kolekcjonerskiej i wydawniczej Textilimpex,ul. Traugutta 25
10:30Reconstruction - City Stories – spotkanie z autorami duże kino
11.15Łódź 2016 – Kapitan Kultura – spotkanie z Krzysztofem Ostrowskimduże kino
11:45 spotkanie z Mawilem duże kino
12.15Jose Fernandesduże kino
13:00Spotkanie z Liberatore duże kino
14.00 Spotkanie z twórcami filmu „Jeż Jerzy” duże kino
15.00 Spotkanie z Moebiusemduże kino
16.30 Spotkanie z Grzegorzem Rosińskim duże kino
17.30Spotkanie z autorami Ladida Books Nicolas Robel, Martin tom Dieckduże kino
18.30Woronowicz, Tkalienko - autorzy komiksu "Suka"duże kino
10:00Bolkowski - autor "Odwrócenia"221
10:30Ziniol + Znakomiks221
11:15Tomaszewski - antologia 221
11:45Spotkanie z twórcami Biocosmosis [Edvin Volinski, Nikodem Cabala, Grzegorz Krysinski]221
12:30Spotkanie z Czechami221
13:15Pedro Moura o komiksie portugalskim 221
14.15 - 15.00Pedro Moura o komiksie portugalskim 221
17.45"W cieniu nietoperza: prelekcja o Batmanie"221
20:00Wernisaż wystaw Manary i komiksu czeskiego Muzeum Włókiennictwa
20:30Wręczenie nagród festiwalowychMuzeum Włókiennictwa
ok. 21.30Wybory rysunkowej Miss Festiwalu + koncerty Łódź Art. Center
12:30Spotkanie z Czechami221
13:15Pedro Moura o komiksie portugalskim221
14:15 - 15.00Panel wydawców221
12:00Spotkanie z Krzysztofem Kopciem sala 313 (ew. s. 6)
13:00Warsztaty dla rysownikówsala 313

Wacom - warsztaty, pokazy sprzętu dla grafików, tablety Textilimpex

Insignia - bitwa rysowników komiksowych ŁDK

Buttonierka.pl – warsztaty, tworzenie buttonów Textilimpex
od 10.00blok dla dziecisala 6
od 10:30Autografysala 304
10:30Bolskowski
11:30autorzy City Stories
12:15Mawil, Skutnik, Turek, Ostrowski
13:15 Fernandes, Tomaszewski, Leśniak, Skarżycki,
14:00 - 15.30Rosiński, Liberatore
16.45 - 18.15 Moebius
17.30Woronowicz, Tkalienko, Biocosmosis
18.30Nicolas Robel, Martin tom Dieck

NIEDZIELA 5.10.2008
9:00Otwarcie giełdy kolekcjonerskiej i wydawniczejTextilimpex,ul. Traugutta 25
11:00Prelekcja multimedialna na temat Christy duże kino
11:30Wideo konferencja z Januszem Christą duże kino
12:30Spotkanie z Bohdanem Butenko i Agnieszką Frączek – premiera książki + 50 lat Gapiszonaduże kino
13:45Spotkanie z Szarlotą Pawelduże kino
14:30Spotkanie z Milo Manarąduże kino
16.00Niemieckie wydawnictwo Reproduktduże kino
16.45Bogusław Polch duże kino



10.45spotkanie z Danielem Grzeszkiewiczemsala 221
11.15spotkania z tłumaczem i współwydawcą komiksu Lucie Lomovej "Anna chce skoczyć" - Michałem Słomką i Witoldem Tkaczykiem. sala 221
11.45 Panel dyskusyjny na temat komiksu historycznego sala 221
12.30Prezentacja i omówienie komiksów historycznych sala 221
13.00spotkanie z Tobiaszem Piątkowskim i Adamem Radoniem – „Sprawa honoru” sala 221
13.20Prelekcja o Star Warssala 221
14.00warszawska ekipa 'Pod Kreską' – Hardkorporacja, Jeju + Czak Norys 3 – Szaweł, Termos, Asusala 221
16.00blok programowy poświęcony Koziołkowi Matołkowi, spotkaniem z przedstawicielami Europejskiego Centrum Bajki im. Koziołka Matołka w Pacanowiesala 221
16.45Komiks ukraiński sala 221
11.008. Sympozjum Komiksologiczne - "Komiks jako zjawisko artystyczne - na pograniczu sztuk, mediów, gatunków" sala 313
13.45Wypalanie oczu, czyli jak napisać scenariusz komiksowy - na podstawie Biocosmosis. sala 313
12.00warsztaty z Liberatore sala ?
13.00warsztaty z Rosińskimsala ?
10.00blok dla dzieci sala 6
13:00Warsztaty dla rysownikówsala 313

Warsztaty, pokazy sprzętu dla grafików, tabletyTextilimpex

bitwa rysowników komiksowych, stanowiska komputeroweŁDK

Buttonierka.pl – warsztaty, tworzenie buttonów Textilimpex
od 12.00Autografysala 304
12.00 - 13.30Milo Manara ---
13.45 Bohdan Butenko ---
14.30Szarlota Pawel, Szaweł, Termos, Asu ---
16.00Bogusław Polch ---
C.Z