Eisnery rozdane !

26.07.2008. Źródło: comic-con.org
A powody do radości mają :

Najlepsza krótka historia: Mr. Wonderful, - Dan Clowes, opublikowane w New York Times Sunday Magazine

Najlepsza pojedyncza historia (lub One-Shot jak kto woli): Justice League of America #11: "Walls" by Brad Meltzer and Gene Ha (DC)

Najlepsza kontynuowana seria: Y: The Last Man, by Brian K. Vaughan, Pia Guerra, and Jose Marzan, Jr. (Vertigo/DC)

Najlepsza limitowana seria:The Umbrella Academy, by Gerard Way and Gabriel Bá (Dark Horse)

Najlepsza nowa seria: Buffy the Vampire Slayer, Season 8, by Joss Whedon, Brian K. Vaughan, Georges Jeanty, and Andy Owens (Dark Horse)

Najlepsza publikacja dziecięca: Mouse Guard: Fall 1152 and Mouse Guard: Winter 1152, by David Petersen (Archaia)

Najlepsza publikacja dla młodzieży: Laika, by Nick Abadzis (First Second)

Najlepsza humorystyczna publikacja: Perry Bible Fellowship: The Trial of Colonel Sweeto and Other Stories, by Nicholas Gurewitch (Dark Horse)

Najlepsza antologia: 5, by Gabriel Bá, Becky Cloonan, Fabio Moon, Vasilis Lolos, and Rafael Grampa (self-published)

Najlepszy komiks cyfrowy (NetKomiks znaczy się) : Sugarshock!, by Joss Whedon and Fabio Moon, http://www.myspace.com/darkhorsepresents?issuenum=1&storynum=2

Najlepsza publikacja oparta na faktach: Satchel Paige: Striking Out Jim Crow, by James Sturm and Rich Tommaso (Center for Cartoon Studies/Hyperion)

Najlepszy Graphic Album; Nowy: Exit Wounds, by Rutu Modan (Drawn & Quarterly)

Najlepszy Graphic Album; Reprint: Mouse Guard: Fall 1152, by David Petersen (Archaia)

Najlepsza archiwalna kolekcja/projekt; Paski komiksowe: Complete Terry and the Pirates, vol. 1, by Milton Caniff (IDW)

Najlepsza archiwalna kolekcja/projek; Komiks: I Shall Destroy All the Civilized Planets! by Fletcher Hanks (Fantagraphics)

Najlepsze Amerykańskie wydanie zagranicznego materiału: I Killed Adolf Hitler, by Jason (Fantagraphics)

Najlepsze Amerykańskie wydanie Japońskiego materiału: Tekkonkinkreet: Black & White, by Taiyo Matsumoto (Viz)

Najlepszy Scenarzysta: Ed Brubaker, Captain America, Criminal, Daredevil, Immortal Iron Fist (Marvel)

Najlepszy Scenarzysta/Rysownik: Chris Ware, Acme Novelty Library #18 (Acme Novelty)

Najlepszy Scenarzysta/Rysownik; Humor: Eric Powell, The Goon (Dark Horse)

Najlepszy Rysownik/Inker lub Rysownik/Załoga Inkerska: Pia Guerra/Jose Marzan, Jr., Y: The Last Man (Vertical/DC)

Najlepszy malarz lub artysta multimedialny (międzynarodowy): Eric Powell, The Goon: Chinatown (Dark Horse)

Najlepszy twórca okładki: James Jean, Fables (Vertigo/DC); The Umbrella Academy (Dark Horse); Process Recess 2; Superior Showcase 2 (AdHouse)

Najlepszy kolorysta: Dave Stewart, BPRD, Buffy the Vampire Slayer, Cut, Hellboy, Lobster Johnson, The Umbrella Academy (Dark Horse); The Spirit (DC)

Najlepsze liternictwo: Todd Klein, Justice, Simon Dark (DC); Fables, Jack of Fables, Crossing Midnight (Vertigo/DC); League of Extraordinary Gentlemen: The Black Dossier (WildStorm/DC); Nexus (Rude Dude)

Specjalne wyróżnienie: Chuck BB, Black Metal (artist, Oni)

Najlepszy około komiksowy periodyk/serwis: Newsarama, produced by Matt Brady and Michael Doran (www.newsarama.com)

Najlepsza około komiksowa książka: Reading Comics: How Graphic Novels Work and What They Mean, by Douglas Wolk (Da Capo Press)

Najlepszy design publikacji: Process Recess 2, designed by James Jean and Chris Pitzer (AdHouse)

Hala sław: Sędziowie: Choices: R. F. Outcault, Major Malcolm Wheeler-Nicholson;
Głosujący: Choices: John Broome, Arnold Drake, Len Wein, Barry Windsor-Smith

C.Z