Nowości od KG już 15.06

05.06.2008. Źródło: kultura.com.pl i rozmowy kuluarowe.
Już 15 czerwca do sklepu trafią dwie nowości od Kultury Gniewu :
NUMER 73304-23-4153-6-96-8 Thomasa Otta oraz INA SZYBKO SPISANE 1990-2000 Michała "Śledzia" Śledzińskiego.


Za Kulturą Gniewu :

NUMER 73304-23-4153-6-96-8

scenariusz i rysunki: Thomas Ott
144 strony, format B5
okładka i środek czarno-biały, oprawa twarda, grzbiet płócienny
wydawca: kultura gniewu
data wydania: czerwiec 2008
wydawca oryginału: Edition Moderne

Szwajcarski mistrz horroru – Thomas Ott – powraca z pierwszą pełnometrażową powieścią graficzną w swojej karierze. Tym razem, zamiast krótkich opowiadań grozy, dostajemy jedną długą historię. A zaczyna się ona w więzieniu od sceny egzekucji skazanego na śmierć więźnia.
Po wykonanym wyroku kat – przeciętny mężczyzna w starym, podniszczonym garniturze – znajduje kartkę papieru, która musiała należeć do skazańca. Ktoś zapisał na niej tajemniczy ciąg cyfr, tytułowy numer 73304-23-4153-6-96-8.
Od tego momentu życie mężczyzny gwałtownie się zmienia. Zaczynają przydarzać się mu szczęśliwe zbiegi okoliczności, które ewidentnie związane z poszczególnymi fragmentami znalezionego numeru. Na ich skutek poznaje on niezwykłą kobietę i zakochuje się w niej a kulminacją staje się pewna noc w kasynie. Zapisane na kartce cyfry kuszą, by na nie postawić. Decyzja, którą podejmie mężczyzna ponownie zaważy na jego życiu.
Thomas Ott, autor „Exit” i „Cienma Panopticum”, po raz kolejny wciąga czytelnika w hipnotyczny wir niezwykłych wydarzeń i zaskakujących zwrotów akcji. Osacza mroczną, gęstą atmosferą i narastającym szaleństwem. Budzi niepokój, który trwa jeszcze długo po skończeniu lektury.


NA SZYBKO SPISANE 1990-2000

scenariusz i rysunki: Michał "Śledziu" Śledziński
52 strony, format A4
okładka i środek w kolorze, oprawa szyto-klejona
wydanie pierwsze
wydawca: kultura gniewu
data wydania: czerwiec 2008

„Na szybko spisane 1990-2000”, to druga część z planowanej przez Michała „Śledzia” Śledzińskiego trylogii o przygodach „pewnego introwertycznego człowieczka". Ich pierwsza odsłona była jednym z najgłośniej dyskutowanych polskich komiksów ostatnich lat. Została entuzjastycznie przyjęta przez recenzentów i czytelników, którzy „Na szybko spisane 1980-1990” uznali najlepszym komiksem roku 2007 na Międzynarodowym Festiwalu Komiksu w Łodzi.
W „Na szybko spisane 1990-2000” Śledziu portretuje jeden z najtrudniejszych okresów w życiu każdego człowieka – dorastanie. Czas szaleństwa hormonów, trudnych życiowych decyzji, emocjonalnych huśtawek a przede wszystkim inicjacji. Również tej seksualnej, tak solo, jak i w duecie. Po dramatycznych wydarzeniach z tomu pierwszego bohater znajdzie się teraz w nie mniejszych tarapatach – oglądanie ukradkiem filmów dla dorosłych, początek licealnego życia, pierwszy alkohol i pierwsza dziewczyna. Czy to przypadkiem nie za wiele dla nieśmiałego nastolatka obracającego się w towarzystwie komputerowych maniaków?
C.Z