Setna rocznica urodzin twórcy Tintina

22.05.2007. Źródło: Wyszperane w sieci

Dokładnie dzisiaj i dokładnie sto lat temu urodził się twórca Tintina czyli Hergé (prawdziwe jego imię to Georges Remi). Chociaż od śmierci Hergé minęło już trochę czasu (artysta umarł w 1983 roku) to jego dzieło ma fanów do dziś i ma się po prostu świetnie. Wystarczy wspomnieć fakt, że do dnia dzisiejszego sprzedało się 220 milionów egzemplarzy komiksów z przygodami dzielnego Tintina!

Z okazji tej doniosłej rocznicy przygotowano specjalną wystawę poświęconą Tintinowi, która odwiedzi takie państwa jak:Belgia, Francja, Szwajcaria, Hiszpania oraz Szwecja. Dodatkowo wczoraj położono kamień węgielny pod muzeum poświęcone artyście i jego dziełu. Muzeum stanie nieopodal Brukseli.

Dodatkową i zapewne dobrą informacją będzie to, że Steven Spielberg oraz Peter Jackson zamierzają rozpocząć pracę nad adaptacją przygód Tintina w formie animacji 3-D. Znając dokonania i możliwości obu panów można spodziewać się naprawdę świetnego filmu. Trzymamy kciuki za ten projekt, obyśmy mieli go okazję szybko zobaczyć w kinach!

Młody