GDAK już coraz bliżej!

07.05.2008. Źródło: bfk.hanami.pl
A oto co o programie można już przeczytać na oficjalnej stronie festiwalu :


Podczas pierwszego dnia imprezy planowane są spotkania dla nauczycieli oraz uczniów (wstęp wolny również dla innych osób zainteresowanych tą tematyką). Specjaliści będą pokazywać jakie możliwości niesie za sobą wykorzystanie komiksów w procesie edukacji i czemu warto zachęcać dzieci do czytania komiksów, które nie są zagrożeniem dla literatury, ale wręcz przeciwnie wspomagają rozwój umiejętności czytania, a przy okazji uwrażliwiają na sztukę. Przewidziane są również warsztaty ze znanymi rysownikami.

Atrakcje dnia drugiego skierowane będą w większej mierze do dorosłych. Całość rozpocznie się od spotkania z dziennikarzami, którzy piszą lub (w przypadku radia i telewizji) mówią o komiksie. Następnie odbędą się prelekcje z udziałem badaczy zajmujących się komiksem. Podobnie, jak pierwszego dnia planowane są warsztaty. Jednakże nie będzie to jedynie rysunek, ale też zajęcia z pisania scenariuszy czy robienia przekładów. Wszystko to pod okiem polskich oraz zagranicznych rysowników i scenarzystów. Sobota będzie dniem zakupów komiksowych. Osoby przybyłe na imprezę będą mogły zaopatrzyć się w publikacje wielu wydawnictw po promocyjnych cenach. Nie zabraknie także tradycyjnego spotkania z wydawcami i możliwości zdobycia kolekcji autografów.

Trzeci dzień będzie miał formę festynu rodzinnego, podczas którego organizowane będą konkursy dla dzieci i młodzieży. Na zakończenie, po raz pierwszy zostaną wręczone nagrody środowiska bibliotekarskiego GDAKi dla komiksów, które są najchętniej wypożyczane w bibliotekach oraz są najbardziej wartościowe pod względem edukacyjnym i artystycznym. Szczegółowy program imprezy już wkrótce!

Impreza ma charakter otwarty. Udział we wszystkich atrakcjach jest bezpłatny!


Jak sami widzicie zapowiada się całkiem ciekawie i jeśli mieszkacie w okolicy, chociażby zajrzenie na BFK jest waszym obowiązkiem.


O kolejnych nowinkach związanych z tegorocznym GDAKiem będziemy was informować na bieżąco, so stay tuned!
C.Z