Eisnery'07 - American Born Chinese

26.04.2007. Źródło: Komikslandia
Witam, zgodnie z obietnicą z ostatniego niusa dotyczącego nominacji do Nagrody Eisnera rozpoczynamy cykl krótkich artykułów o co ciekawszych pozycjach.
Na pierwszy ogień idzie nominowany w kategorii "Najlepsza publikacja dla młodego czytelnika" American Born Chinese.

Jest to pozycja naprawdę ciekawa opowiadająca nam historię o poszukiwaniu własnej tożsamości i problemów z tym związanych. Treścią komiksu są z pozoru nie mające ze sobą wiele historie trzech bohaterów.

Mamy więc klasyczną ale opowiedzianą w naprawdę sympatyczny sposób legendę o Królu Małp, poznajemy perypetie pewnego chińskiego chłopca trafiającego do nowej amerykańskiej szkoły oraz perypetie młodzieńca o imieniu Danny prześladowanego rok rocznie przez swego kuzyna z Chin.

Każda historia ma swój specyficzny charakter, każdy z bohaterów jest inny ale mimo różnic między nimi wszystkich łączy poszukiwanie odpowiedzi na pytanie: "kim tak naprawdę jestem?". Kwestia odpowiedzi na to pytanie została przedstawiona w naprawdę arcyciekawy sposób ponieważ trzy historie składające się na ten komiks na końcu łączą się ze sobą zamykając spójnie podjęte wcześniej wątki.

Właśnie zakończenie jest najmocniejszym punktem tego komiksu więc nie będę go zdradzał drodzy czytelnicy. Końcowe powiązanie tych trzech historii naprawdę robi wrażenie, jak najbardziej pozytywne oczywiście.

Co do strony graficznej to nie można mieć najmniejszych zastrzeżeń (album ten został również nominowany w kategorii najlepszego graficznie albumu). Kreska wpada w przyjemną dla oka popowo-mangową stylistykę przypominającą współczesne kreskówki. Kolorystyka jest żywa i jak najbardziej pasuje do klimatu opowiadanych historii. Warto sięgnąć po tą pozycję jeśli szukasz ciekawej historii i niebanalnego zakończenia. Wartościowy komiks bez zbędnych bajerów i przekombinowań wplatanych na siłę w fabułę.

Komiks można spokojnie zamawiać u nas w sklepie a cena 16,95$ nie jest zbyt wygórowana.American Born Chinese

Cena:16,95$ (ok.50zł)

Okładka: miękka

Ilość stron:240 stron w kolorze
Młody