Interkomix 2007

17.05.2007.

19 Maja 2007 odbędzie się 5 edycja imprezy komiksowej INTERKOMIX. Jak co roku zapraszamy od godz. 10.00 do warszawskiego klubu „Regeneracja” przy ulicy Puławskiej 63. W trakcie imprezy odbędą się wystawy i spotkania z twórcami komiksowymi. Zaprezentujemy wystawę oryginalnych plansz autorstwa Krzysztofa Gawronkiewicza do albumu „Romantyzm” oraz dzięki współpracy z „CENTRALĄ” (Projekt: Sztuka Komiksu Europy Środkowej- CENTRALA) plansze wystawy pt: „Rzeczywistość społeczna w słowackim komiksie”.

'W polskiej percepcji komiksowej znajomość słowackiego komiksu wypada katastrofalnie. Nie mamy wydanego żadnego słowackiego komiksu, nie znamy słowackich autorów, słowackich wydawnictw komiksowych. Czy to ignorancja czy nie wiedza? Zapraszamy państwa na pierwszą w Polsce wystawę słowackiego komiksu. Program wystawy obejmuje dzieła 8 artystów w tym 2 kobiet. Zebrane prace oscylują tematycznie wokół tematu rzeczywistości społecznej postrzeganej z różnych perspektyw ( indywidualnej, pokoleniowej, intymnej, groteskowej) Podejmowane w komiksach zagadnienia to: relacje społeczne, trudności związane z rozpoczynaniem samodzielnego życia, przemoc, obecność mediów i wytwarzanej przez nie „rzeczywistości”, obyczajowość, aktualne problemy polityczne. Plansze zostały przetłumaczone na język Polski.'

Wystawie towarzyszyć będzie prelekcja o komiksie słowackim Michała Słomki. Swój udział w imprezie zapowiadają m.in.: Krzysztof Gawronkiewicz i Grzegorz Janusz (autorzy albumu „Romantyzm”), Ryszard Dąbrowski (autor postaci 'Likwidator'), Tomasz Lew Leśniak i Rafał Skarżycki (autorzy „Jeża Jerzego”), Przemysław Truściński, Tomasz Niewiadomski (autor „Ratmana”) oraz Papcio Chmiel (autor „Tytusa, Romka i A'tomka”), który właśnie opublikował 2 część swojej biografii pt. „Tytus Zlustrowany”. Podczas imprezy będzie można kupić i wymienić archiwalne komiksy. Na stoisku sklepu 'Komikslandia' pojawią się premierowe albumy polskie i zagraniczne. Jak zwykle zapraszamy do konkursu w PING PONGA, w którym każdy chętny może skonfrontować się z mistrzami komiksu.

O godz. 15.00 zapraszamy do gali rozdania nagród komiksowych „KORAKI”. W tym roku Koraka

honorowego otrzyma Robert Łysak - wydawca kultowego zinu 'Wypierd' oraz organizator historycznego bo pierwszego w Polsce konwentu komiksu.

Impreza ma charakter plenerowej majówki. Opieka i konkursy plastyczne dla małych dzieci zapewnione. Wieczorem tj. od godz. 22.00 zapraszamy na imprezę taneczno - komiksową INTERSALTO (gra dj. Burn Reynolds). Wstęp wolny. Organizatorzy: Mateusz Szlachtycz oraz Łukasz Stokowski.

Szef