Batman a'la sushi 2

15.02.2008. Źródło: Superhero Hype!
Niedawno pisaliśmy w serwisie o szykującej się mandze o Batmanie. Teraz mamy dla Was coś co najmniej równie interesującego, z tej samej wielkookiej beczki.

Na pewno pamiętacie "Animatrixy", kilka świetnych anime, uzupełniających świat Matriksa [zdaniem wielu były one lepsze od drugiej i trzeciej części trylogii Wachowskich razem wziętych]. Producenci najnowszego filmu o Batmanie, postanowili stworzyć coś podobnego i poprosili kilku Japończyków o pomoc przy realizacji animowanej wersji wydarzeń rozgrywających się pomiędzy "Batman Begins" i nadchodzącego właśnie "The Dark Knight". Tak powstał projekt "Gotham Knight", którego 10-minutowa zapowiedź pojawiła się wczoraj w sieci [żeby ją obejrzeć, wejdźcie w link do źródła].

Wygląda to naprawdę ciekawie [japońskie wizje Gotham City są naprawdę wybitne, ucieszą zwłaszcza fanów filmów Tima Burtona], choć niektóre pomysły animatorów z kraju bukkake i paru innych, sympatycznych zwyczajów, mogą okazać się dla batmanowych konserwatystów nieco zbyt kontrowersyjne. Pod spodem wkleiłem kilka konceptów i kadrów z "Gotham Knighta", zwróćcie uwagę choćby na projekty Killer Croca, czy Scarecrowa. No i na Bruce'a Wayne'a w stylu bishonen :)

Wspomnieć należy również, że za scenariusze kolejnych odcinków "Gotham Knighta" odpowiadają twórcy tacy, jak Brian Azzarello, Greg Rucka i David Goyer [dwóch pierwszych fanom komiksu przedstawiać nie trzeba, ten ostatni to scenarzysta "Batman Begins"].

Podsumowując - jeśli "Gotham Knighty" będą chociaż w połowie tak dobre, jak najlepsze odcinki "Batman: The Animated Series" Bruce'a Timma - zapowiada się naprawdę znakomita zabawa. Premiera anime odbędzie się na rynku amerykańskim jeszcze przed wejściem na ekrany "The Dark Knight", całość zostanie wydana prawdopodobnie jako osobne wydawnictwo.

Na koniec parę grafik:

Y 1


Y 1


Y 1


Y 1


Y 1


Y 1


Y 1


Y 1


Y 1


Y 1


Y 1
leMur