Event eventa eventem pogania!

13.05.2007. Źródło: Newsarama

Rok 2007 można śmiało określić rokiem wielkich wydarzeń w komiksowych uniwersach (czyli właśnie tzw. eventów). Marvel Comics i DC ze swoimi Civil War i wspominaną na łamach naszego serwisu serią 52 oraz nadchodzącą World War III nie są jednymi wydawnictwami odświeżającymi w ten sposób własne komiksowe światy.

Również mniejsze wydawnictwa dbają o wizerunek własnych uniwersów i od czasu do czasu postanawiają go trochę odmienić. Tak będzie w te wakacje z uniwersum firmy Top Cow (ci od Darkness i Witchblade). W lipcu rusza właśnie 3 częściowa miniseria mająca odmienić oblicze świata wykreowanego przez Top Cow zatytułowana "FIRST BORN". W czerwcu będzie można zobaczyć tzw. first look czyli krótki 16 stronicowy komiks będący swoistym preludium do wydarzeń stanowiących przedmiot miniserii.

A o czym właściwie traktować będzie rzeczona miniseria? Otóż Sara Pezzini, właścicielka Witchblade jest w ciąży co można było zauważyć w zeszycie #100 głównej serii Witchblade. W "FIRST BORN" zostanie ujawniona tajemnica skrywająca się za "błogosławionym stanem" pani Pezzini czyli jak i dlaczego?. Kto jest ojcem dziecka i dlaczego dziecko to jest przedmiotem zainteresowania wysłanników Niebios? Dlaczego chcą oni na zawsze pozbyć się Jackiego Estacado (nosiciela The Darkness), który również wykazuje zainteresowanie Sarą i jej potomkiem. Wszystkie te wydarzenia i rozwiązanie wszystkich tajemnic związanych z dzieckiem Witchblade nastąpi właśnie w zeszytach First Born. Jak mówi scenarzysta serii Ron Marz wydarzenia opisane w First Born wstrząsną całym uniwersum Top Cow, zimna wojna między Dobrem a Złem roznieci się piekielnym ogniem a Sara Pezzini zostanie rzucona prosto w środek konfliktu. Za stronę graficzną odpowiada naprawdę piekielnie zdolny Stjepan Sejic. Jeśli nie jesteś wielkim fanem Witchblade to warto zebrać tą miniserię chociażby przez wzgląd na rysunki (a właściwie to malunki) tego pana ponieważ po prostu wgniatają w fotel.

Trejdzik ujrzy światło dzienne pewnie w okolicach października lub listopada i wtedy saga o pierworodnym zawita pewnie również do nas do sklepu! A na zachętę prezentujemy obrazeczek którego prawą część wykonał właśnie Sejic i jest to okładka od pierwszego zeszytu "First Borna"

Młody