Hanami wydaje Balsamistę

28.01.2008.

Hanami łaskawie pozwoliło podzielić się z Wami informacją, jaki ma być ich następny tytuł komiksowy. Tytuł ich następnej mangi to „Balsamista”. Krótka, czterotomowa seria, poważna, mroczna i mająca wszystkie potrzebne elementy, aby okazać się sukcesem rynkowym.

Oficjalna notka Hanami

Szanowni Państwo!

18 kwietnia 2008 trafi do sprzedaży pierwszy tom komiksu „Balsamista” autorstwa Mitsukazu Mihara.

„Balsamista” to opowieść o śmierci, a raczej o tym, co czują ludzie, kiedy odchodzi, ktoś bliski. Smutek, żal, rozgoryczenie te bolesne doświadczenia ciężko jest opisać. Balsamowanie zwłok daje żyjącym możliwość pożegnania się i pomaga w zachowaniu jak najlepszych wspomnień o zmarłym. Dla Mamiya Shinjiro bycie balsamistą to coś więcej niż praca. Wdzięczność rodzin zmarłych i poczucie robienia czegoś ważnego to pozytywne strony tego zawodu. Jednakże jest jeszcze aspekt negatywny wynikający z codziennego obcowania ze śmiercią...

W 2007 roku na podstawie komiksu Balsamista powstał serial telewizyjny, który wyemitowała telewizja TV Tokyo.

Mitsukazu Mihara urodziła się w 1970 roku. W 1994 roku zdobyła pierwszą nagrodę w konkursie dla debiutantów organizowanym przez czasopismo „Feel Young”. Prace Mistukazu wyróżniają się mocnym kontrastem a także nawiązaniami do stylistyki gotyckiej i literatury japońskiej. Poza regularnymi publikacjami w magazynach komiksowych Mihara współpracowała również z czasopismem „Gothic & Lolita Bible”, na potrzeby, którego przygotowywała arty (jej rysunki zdobiły okładki) oraz krótkie, zamknięte formy komiksowe. Dotychczas z pracami Mistukazu mogli zapoznać się czytelnicy w Stanach Zjednoczonych, Korei i Niemczech.

Seria „Balsamista” liczy 4 tomy.
Format: 150 x 210 mm
Objętość: 176
Oprawa: Miękka lakierowana punktowo
Cena okładkowa: 25 zł

Kolejne zapowiedzi komiksowe zaprezentujemy wiosną 2008.

Michaś