Hanami – optymistyczne zapowiedzi

21.01.2008. Źródło: Hanami

Jeśli myśleliście, że w najbliższym czasie nic więcej o Hanami nie napiszemy, byliście w błędzie. Wydawnictwo poinformowało nas o konkretnej pozycji, jaka zostanie w najbliższym czasie wydana. Jest nią mianowicie zbiór dwóch historii autorstwa Tetsuya’i Tsutsui zamknięty w jednym tomie. Pierwsza, na podstawie której nazwano cały zbiór, nosi tytuł Duds Hunt, druga to Wielopoziomowe sny. W przeciwieństwie do Suppli jest to coś dla męskiej części społeczeństwa. Ponoć miłe, lekkie i przyjemne, acz brutalne.

Ale to nie wszystko, Hanami posiada bowiem prawa na wydanie kolejnej mangi. Tym razem będzie to raczej mroczna opowieść, dramat obyczajowy, coś raczej przygnębiającego, spokojnego. Za kilka dni będziemy mogli podać więcej detali.

Oficjalna notka o Duds Hunt

Jeśli komuś nie chce się wchodzić na stronę wydawnictwa...

Nakanishi jest akwizytorem sprzedającym ubezpieczenia na życie. Poniżany zarówno przez klientów, jak i zwierzchnika, za namową znajomego z Internetu postanawia zaznać w życiu odmiany, a przy okazji nieźle zarobić. Bierze udział w miejskiej grze Duds Hunt.

Nakanishi nie zna czasu rozpoczęcia rozgrywki, ale wie, że jedyna zasada, to brak jakichkolwiek zasad. Pchany chęcią łatwego zarobku, a może również zafascynowany przemocą, daje się pochłonąć Duds Hunt.

Oprócz Duds Hunt tomik zawiera również nowelę Wielopoziomowe sny.

Tetsuya Tsutsui zadebiutował w 2002 roku na łamach Shōnen Jump, chyba najbardziej znanego japońskiego pisma komiksowego. Jego pierwszym długim dziełem było Duds Hunt, którego sukces prawdopodobnie otworzył mu drogę do dalszej kariery. Chociaż jego wszystkie dotychczasowe utwory „długometrażowe ukazały się pod szyldem Square Enix, to jak sam o sobie pisze, jest autorem niezależnym i takim pragnie pozostać.

Michaś