O Lidze słów kilka

10.05.2007. Źródło: Wyszperane w sieci

Na wstępie chciałem poinformować, że bynajmniej tekst ten nie jest poświęcony Lidze Polskich Rodzin ale dobrze znanej również polskim czytelnikom serii czyli Lidze Niezwykłych Dżentelmenów.

Jak dotąd ukazały się 2 trejdy z przygodami Ligi. Rok temu w katalogu Diamonda ukazał się informacja o nowym tomie zatytułowanym:THE LEAGUE OF EXTRAORDINARY GENTLEMEN: THE BLACK DOSSIER. Nie jest to jednak 3 tom Ligi a jednostrzałówka z udziałem Quatermaina i Miny. Akcja rozgrywa się w Wielkiej Brytanii w latach 50', a nasi bohaterowie muszą stawić czoła opresyjnej dyktaturze oraz odkryć tajemnice z przeszłości Ligi. Kluczem do jej rozwiązania jest tytułowa Black Dossier. Jak zdradził w jednym z wywiadów Alan Moore pojawić się również mają liczne retrospekcje pokazujące historie Ligi w różnych okresach czasu. Pojawić się mają motywy z Roberta Howarda w postaci Belit oraz mroczne istoty z lovecraftowskiej mitologii. Pojawią się również odpowiedniki Ligi z Niemiec i Francji. Zapowiada się więc naprawdę dobra i mocno zakręcona historia. Niestety przyjdzie nam na nią jeszcze poczekać ponieważ ze względu na perfekcjonizm Moora premiera Black Dossier została przełożona z października 2006 na październik 2007.

Mam jeszcze jedną informacje dla fanów Ligi i Alana Moora. Na stronie Top Shelf (wydawnictwo od From Hell i Blankets do którego z Wildstorm przenosi się Moore) ukazała się również zapowiedź 3 części Ligi NIezwykłych Dżentelmenów. Z informacji wynika, że trzecia część opowiadać będzie o tajemniczej i niebezpiecznej sekcie oraz o cudownym dziecku obdarzonym niezwykłą mocą. Trzecia część podzielona będzie na 3 części rozgrywające się kolejno w 1910 roku, 1968 i 2008. Każda epoka oczywiście zaludniona będzie charakterystycznymi dla niej postaciami z literatury, filmu itd. Nowa Liga ma być wydana w formie 3 hardcoverów (każdy ma zawierać 72 strony w fullkolorze), podejrzewam że standard będzie podobny jak w przypadku LOST GIRLS Moora i Melindy Gebbie (też wydany prze Top Shelf właśnie). Trzeci tom ma się ukazać w 2008 roku więc można już zacierać rączki.

Młody