Animax startuje w 2008

25.10.2007. Źródło: różne ploty internetowe
Dobre wieści dla fanów Anime w naszym kraju. Dotychczas wszyscy miłośnicy japońskiej animacji skazani byli na litość wydawców DVD, okazyjne projekcje na Canal+ oraz malutki blok tematyczny w telewizji Hyper, oraz oczywiście na rżnięcie pirackich kopii z internetu. Kanał poświęcony tylko Anime startuje już wkrótce!

Jednak HBO zapowiedziało, ze jeden z najlepiej znanych kanałów poświęconych anime- Animax ma przybyć do naszego kraju już na początku 2008 roku. Dokładna data jeszcze nie jest znana, podobnie jak platformy cyfrowe i kablówki, w których kanał będzie dostępny (jak na razie pewnikiem jest Cyfra+, o reszcie nic nie wiadomo).

Jeśli ktoś jeszcze nie słyszał o Animaksie, krótka notka na jego temat. Kanał ten wystartował w Japonii w 1998 roku, rozlewając sie potem na kraje Azji południowo-wschodniej. Potem dotarł do obu ameryk, zawędrował do Australii, a od 2007 roku posiada go już u siebie kilka krajów Europy (Niemcy, Czechy, Węgry, w planach jest jeszcze kilka do końca tego roku). Już wkrótce ma mieć swoje pasmo w Afryce, zaś z początkiem roku 2008, pojawi się w końcu u nas (wreszcie będziemy jedynie parę miesięcy a nie, jak to sie mawia, "sto lat za murzynami")

Strona Animaxa w naszej wersji językowej jest jeszcze w budowie, ale podobno ma ruszyć już na dniach. Na pewno dalej donosić będziemy na temat planowanych tzw. "launching titles", starcie emisji oraz dostępności kanału.

Yoghurt