DC dogania Marvela

25.10.2007. Źródło: The Beat
Jak donoszą komiksowi żurnaliści z The Beat, Detective Comics wciąż zwiększa swą ogólną sprzedaż, podczas gdy Marvel stoi w miejscu.

Co spowodowało taki obrót spraw na amerykańskim rynku? Marvel co prawda wciąż twardo trzyma się jako pan i władca rynku komiksowego, jednak brak naprawdę miażdżących tytułów (czekamy na zapowiadany szumnie Messiah CompleX) pozwolił DC nieco odrobić straty do faworyta.

Najbardziej pomogły w tym imprinty Vertigo i Wildstorm które miały lepszą sprzedaż we wrześniu. Nie dlatego, że w ich barwach pojawiły się jakieś świetne nowe serie, po prostu trzy najlepiej sprzedające się tytuły tych oddziałów DC- Y, Ex Machina i Astrocity wydano właśnie w tym miesiącu, co zaowocowało znacznym skokiem zysków. Poza tym wspomniany Y już wkrótce się kończy, co jeszcze bardziej napędza klienteli.

Spory skok w ilości sprzedanych egzemplarzy zanotowała też Justice League of America, a jest to spowodowane zmianą scenarzysty.

Czy Marvel weźmie się za siebie, słysząc takie wieści? Czy w końcu zobaczymy coś nowego? Czekamy do świąt, przeczuwam wielką wojnę dwóch największych wydawców. Tym lepiej dla nas, komiksiarzy, bo zdrowa konkurencja zawsze pozytywnie wpływa na sytuację rynkową.Yoghurt