Najlepsze ekranizacje komiksów

09.05.2007. Źródło: Rotten Tomatoes
Znany i lubiany serwis Rotten Tomatoes, zbierający oceny krytyków (zarówno tych poważnych, jak i pieniących się w internecie trzynastolatków) na temat filmów wszelakich, opublikował wczoraj późnym wieczorem ranking najlepszych (a co za tym idzie- także i najgorszych) komiksowych ekranizacji.

Ekipa Zgniłych Pomidorów zliczając i wyciągając średnie, ustaliła, że, wśród 94 przenosin komiksu na taśmę filmową największą porażką w historii tego biznesu jest Syn Maski z zatrważającym rankingiem 4%. Zaraz za nim plasują się Elektra i Catwoman (całe, porażające 10%).
Więcej zdradzać nie będę, bo wyniki tegoż plebiscytu są w kilku miejscach co najmniej zaskakujące. Kto jest zainteresowany, może przejść do podanego linku, ja tymczasem powiem tyle: kilka pozycji z pierwszej dziesiątki może wydać się kontrowersyjne. Nawet bardzo.
A, byłbym zapomniał- niech nie czują się pokrzywdzeni fani japońszczyzny, bo w rankingu znalazło się też 10 produkcji adaptowanych z mang. W tym Metropolis i Ghost in the Shell, które wylądowały naprawdę wysoko.

No, dość gadania, kliknijcie w "źródło" by obejrzeć ranking od smutnego końca aż do miejsca pierwszego.
Yoghurt