Ile można zarobić na komiksach?

09.05.2007. Źródło: Newsarama
My, jako ludzie z komiksów żyjący, powinniśmy wiedzieć ile. Ale nasz śmieszny, polski nanobazarek (challenge for you, Isaac!) nie jest zbyt reprezentatywny dla kogoś, kto chciałby robić powazne statystyki przychodów i rozchodów. Ale gdyby popatrzeć na rynek amerykański... Przepaść między Rzeczpospolitą i Stanami jest mniej więcej wielkości kanionu Kolorado.

O jaką sumę się rozchodzi? Marvel w swoim press release ujawnił wyniki sprzedaży firmy za pierwszy kwartał 2007 roku. Po podsumowaniu sprzedaży wszystkich swoich tytułów, zysku z licencji filmowych i tzw. merchandise (figurek, maskotek i tym podobnych rupieci), chłopakom z księgowości wyszło 151 milionów dolarów, a dochód firmy podskoczył do około 47 milionów. A przypomnę, że chodzi tylko o okres od stycznia do kwietnia. Dla porównania, zeszłoroczne podsumowanie kwartalne było śmiesznie niskie- 70 milionów sprzedaży i 17,5 miliona przychodu. Różnica widoczna jest nawet dla tych, którzy nie znają tabliczki mnożenia.

Cóż, Joe Quesada, główny edytor i "koordynator artystyczny" Marvela, wyjedzie za taką kasę na zasłużony urlop na Bahama by popijać wśród palm kolorowe drinki serwowane przez półnagie modelki.
Yoghurt