MFK 2007 Live- Spotkanie z Rosińskim

06.10.2007. Źródło: My sami
Oto, czego dowiedzieliśmy się na długim i treściwym spotkaniu z Grzegorzem Rosińskim i Yvesem Santem.

*Thorgal ma wychodzić co roku. W 2-3 albumach zostanie zepchnięty na dalszy plan, potem jednak wraca do gry. Rosiński zdecydował się na taki krok za namową żony.

*Planowane są spin-offy serii. Pierwszy z nich ma opowiadać o życiu Kriss de Możliwe, że do pobocznych odcinków cyklu zatrudnieni zostaną inni rysownicy.

*Hrabia Skarbek ma mieć kontynuację, a właściwie prequel, dziejący się sto lat przed historią znaną z dotychczasówych albumów. Poszukiwane są młode talenty do tworzenia takowej serii.
Poza tym to, co widzieliśmy było wersją soft, istniała także wersja hard, z mocno erotycznymi scenami, która jednak została odrzucona.

*W przyszłym roku, w Paryżu, ma być wydana monografia Grzegorza Rosińskiego. Sam mistrz twierdzi, że wyciągnięto z niego wszystko.

*W planach jest film (było to do przewidzenia). Ma być utrzymany w konwencji 300. Co z tego wyjdzie? Zobaczymy. Wrażenia? Pełna sala, masa dziennikarzy i miliony pytań z sali. Sami goście sympatyczni i skorzy do odpowiedzi na każde, nawet najtrudniejsze pytania.

Yoghurt