Informacje przed Polconem

28.08.2007. Źródło: Polcon 2007
Polcon to nie tylko zlot miłosników fantastyki, poprzebieranych za gobliny i rycerzy Jedi, ale zjazd fanów ogólnie pojętej popkultury- w tym także komiksiarzy. Jeden z najstarszych i największych konwentów "ogólnorozwojowych" w Polsce w tym roku odbywa się w Warszawie od 30 października do 2 września.
Chcesz osłodzić oczekiwanie na tegoroczne MFK? Chcesz zakupić parę nowości komiksowych? Wpadnij do Hotelu Gromada przy Żwirki i Wigury.

My tez tam będziemy (stoisko nr 18, prowadzone wraz z zaprzyjaźnionym wydawnictwem Hanami, w sali tzw. Targów Popkultury), ale nie jesteśmy główną atrakcją. Dla fanów komiksu przygotowano kilka punktów programowych, w tym najważniejsze- spotkanie z samym Marvano, który (aż wstyd, że muszę przypominać takie rzeczy) odpowiedzialny jest za arcygenialną Wieczną Wojnę. Dodatkowo w planach programowych będzie prowadzony blok Komiksowy (co ma być w nim zawarte jest tajemnicą), blok Mangi i Anime (i wszystko co się z takowym wiąże, czyli potańcówki na DDRach, kursy rysunku i koncert jakiegośtam bliżej mi nieznanego zespołu, co zowie się In'You) oraz coś z pogranicza literatury, gier komputerowych i komiksu- oddzielny blok poświęcony w całości Wiedźminowi, na którym pojawią się zarówno włodarze CD Projektu, odpowiedzialni za świetnie zapowiadajacego się komputerowego erpega z Geraltem w roli głównej, Tomek Bagiński, robiący filmiki doń oraz, być może (tu akurat nikt nie jest pewny), Przemek Truściński, który stoi za projektami postaci oraz za zapowiadanym nowym komiksem z przygodami zabójcy potworów.

Dla zainteresowanych innymi atrakcjami, link do strony informacyjnej konwentu, na której znajdziecie plan dojazdu, informacje o wejściówkach, noclegach i innych, pozakomiksowych rozrywkach.

Zapraszamy!
Yoghurt