Vertigo na San Diego

30.07.2007. Źródło: Newsarama

Vertigo jest ciekawym wydawnictwem. Znane z takich serii jak Sandman czy Kaznodzieja oferuje na amerykańskim rynku komiks inny niż wszystkie. Nie jest to komiks alternatywny czy undergroundowy tak jak pozycje z Fantagraphics czy D and Q, niemniej jednak jest to wydawnictwo stawiające na poziom swoich tytułów.

W San-Diego wydawnictwo ujawniło część swoich planów na przyszłość. I tak na jesieni zadebiutuje saga o ludziach północy, czyli wikingach autorstwa samego Briana Wooda 9to ten pan od DMZ). Komiks ma być sagą o krwi i honorze, odwadze i takich tam nordyckich wartościach. Kreska przedstawia się naprawdę dobrze i pasuje do takiego mrocznego klimatu. Seria ma ukazywać się od rzau w trejdach co zaoszczędzi nam kłopotu w kolekcjonowaniu kolejnych zeszytów. Pierwszy tom już na jesieni, a seria ma nosić tytuł Northlanders.

Kolejną nowością ma być powrót do świata żywych dwóch starych tytułów. Pierwszy z nich to Uknown Soldier (wojenne historie z człowiekiem z zabandażowaną twarzą w roli głównej, kiedyś rysował je Kubert i rozgrywały się one na frontach II wojny światowej), historia czarnoskórego Amerykanina który powraca do kraju swoich rodziców, do Afryki i tam przechodzi wewnętrzną przemianę i jako lone soldier wyrusza na krucjatę za złem. Pożyjemy, zobaczymy. Drugim tytułem przywróconym do życia będzie House of Mystery (taka antologia wychodząca w latach 1951-1983 zawierająca komiksowe horrory, historie S-F i inne tego typu klimaty). Scenarzystami do nowej serii będą Matthew (Jack of Fables) Sturges i Bill Willingham, rysunki tworzyć bedzie Luca Rossi. Też bedzie to antologia zawierająca horrory i inne historie niesamowite. Może być naprawdę ciekawie, autorzy zapowiadają mase atrakcji, suspens bedzie ścielił się gęsto w co, znając wyobraźnię Willinghama nie ma co wątpić pozostaje tylko czekać na pierwsze zeszyty. Oprócz tego mamy dobrą wiadomość dla fanów Constantine. Otóż niebawem ma ukazać się trejdzik autorstwa Jamiego Delano. Tym razem będzie to historia wyprawy Konstancina do Iraku. Znając dokonania Delano powiem jedno-będzie mrocznie i krwawo. To tyle jeśli chodzi o ciekawostki z Vertigo. Niebawem przedstawimy też ofertę innych wydawnicts. Trzymajcie się ciepło moi drodzy!

Młody