DC na październik

17.07.2007. Źródło: DC
Marvel wciąż trzyma w niepewności, zaś Detective Comics uderzył pierwszy i opublikował swoje... "solicytacje" (jest w ogóle takie słowo w polskiej mowie?), zwane inaczej zapowiedziami, na październik.SIMON DARK #1 (Steve Niles, Scott Hampton)- Nietoperzowi, pilnującemu od niepamiętnych czasów Gotham, wyrosła konkurencja. Brutalna, nie znająca kompromisu, nie bawiąca się w zamykanie przestępców do więzień. Mroczny Szymon (nie mylić z Szymonem z Kultury Gniewu), nowa postać w uniwersum, może sporo namieszać. Za scenariusz odpowiada Niles, znany u nas z soczystych 30 dni nocy.

TALES OF THE BATMAN: TIM SALE HC (Darwyn Cooke, James Robinson, Kelley Puckett, Alan Grant- scenariusze; Tim Sale i Jimmy Palmiotti- kreska)- jeden z artystów, figurujących na mej prywatnej liście geniuszy, fenomenalny Tim Sale doczekał się zbiorczego wydania swych najlepszych pomysłów dotyczących Mrocznego Rycerza. Już odkładam kasę.
Nie wiesz kim jest Tim Sale? Litości.

52 TP vol 1,2,3 (różni)- jeśli ktoś jeszcze nie zapoznał się z realizacyjnym majstersztykiem serii 52 (więcej- tutaj), a nie chce mu się bawić w zeszytówki, zebranie trzech trejdów jest najwygodniejszym wyjściem.

MIDNIGHTER VOL. 1: KILLING MACHINE TP (Garth Ennis i masa rysowników)- Ennisa raczej przedstawiać nie trzeba, a Midnightera poznała już większość dzięki Manzoku. Ostro, jak to zwykle u tego scenarzysty.

By zobaczyć pełną listę tego, co przygotowało DC na październik, należy kliknąć tutaj, gdzie niezawodni chłopcy z Newsaramy wszystko ładnie poukładali.

Yoghurt