Suppli - pierwsza manga Hanami

12.07.2007.

W końcu możemy opublikować coś więcej na temat pierwszej mangi wydawnictwa Hanami o tytule Suppli. Będzie to seria przeznaczona dla kobiet, zupełnie niezagospodarowaną część rynku komiksowego. Poniżej opis od wydawcy.

Suppli 1

Autorka:
Okazaki Mari
Format:
150 x 210 mm
Oprawa:
Miękka
Cena okładkowa:
26 zł
Seria:
Suppli
Ilość tomów:
5 tomów
Termin premiery:
10.09.2007

Minami Fujii jest 27 letnią kobietą pracującą w renomowanej agencji reklamowej. Sukces zawodowy wymaga jednak wielu wyrzeczeń. Nadgodziny, praca w niedziele to tylko niektóre z „uroków” budowania mocnej pozycji w firmie. W takich warunkach bardzo ciężko jest zorganizować swoje życie osobiste. Fujii od siedmiu lat ma stałego partnera, jednak coraz częściej zastanawia się, ile tak naprawdę wart jest ten związek. Kariera zawodowa, mechanizmy działania agencji reklamowej, a także samotność oraz usilne poszukiwanie akceptacji i miłości, to tematy poruszane w komiksie Suppli.

Autorka pokazuje, że świetnie rozumie medium, jakim jest komiks i wykorzystuje je do prowadzenia narracji na różnych płaszczyznach. Niesamowicie dynamiczne kadrowanie i piękna kreska sprawiają, że utwór ten zachwyca czytelnika nie tylko podejmowaną tematyką, lecz fascynuje niezwykle interesującą grafiką

Komiks Suppli zyskał w Japonii bardzo dużą popularność, o czym świadczy fakt, że w 2006 roku na bazie historii stworzonej przez Okazaki Mari nakręcono serial z gwiazdorską obsadą. Każdy odcinek telewizyjnej wersji komiksu przyciągał miliony widzów.

Michaś