Inwazja Naruto w USA

28.04.2007. Źródło: http://icv2.com/

W USA zapowiada się obecnie sezon na Naruto. Viz Media postanowił jesienią w 4 miesiące wydać aż 12 tomików. Podobnego wyczynu raczej bym się nie spodziewał w przypadku bardziej rodzimego JPFu, który na chwilę obecną jest na tomie 20. W samej Japonii wydano zaś już 37 tomów.

Takie przyspieszenie w przypadku amerykanskiego wydawcy ma niewątpliwie związek z planowanym na lato (6. czerwca) Naruto the Movie: Ninja Clash in the Land of Snow (znany też jako Naruto the Movie: Snow Princess' Book of Ninja Arts albo Naruto: Daikatsugeki! Yukihime Ninpocho Dattebayo!!). Dodatkowo jesienią mają sie pojawić jeszcze jakieś ani-mangi, magazyny i takie tam.

Polskim fanom mogę zalecić dwie rzeczy. Można założyć pokutnicze szaty, rozpocząć post i zacząć modlić się do stosownych bóstw o odmianę tej sytuacji. Można też oczywiście wybrać się na zakupy wraz ze wszystkimi znajomymi, aby każdy kupił wszystkie dostępne tomiki tej serii, to powinno dostatecznie zmotywować wydawnictwo do zwiększenia częstotliwości.

Termin wydań Viz Media

Michaś